FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania)
1.Do czego służą narzędzia TTI Success Insights?

TTI Success Insights International
działa na rynku od ponad 30 lat, firma od 1979 roku jest związana z Target Training International Ltd - firmą Billa Bonnstettera. Obecnie narzędzia TTI Success Insights są dostępne w 90 krajach i w 40 językach, w Polsce od 1993 roku.

TTI Success Insights pomaga organizacjom na całym świecie najpełniej wykorzystywać potencjał i kreatywność pracowników i wspiera menadżerów oraz specjalistów z dziedziny HR zapewniając im profesjonalne narzędzie służące do oceny środowiska, w którym pracują. Narzędzia TTI Success Insights opierają się na systemie diagnozy rozwoju potencjału pracowników, którzy mierzy ludzkie zachowania i emocje, motywacje, postawy, wartości, kompetencje, umiejętności sprzedaży, EQ oraz inne czynniki.

2.Jakie narzędzia oferuje TTI Success Insights?

TTI Success Insights oferuje szeroki wachlarz zróżnicowanych analiz i raportów, dostosowanych do konkretnych zapotrzebowań poszczególnych firm. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.:

- Raporty TriMatrix opierają się na analizie 37 czynników analizujących talent badanej osoby w trzech obszarach: jak, dlaczego i co. Raport znajduje zastosowanie nie tylko podczas rekrutacji nowych pracowników, ale również w procesach szkolenia i motywowania już zatrudnionych pracowników.
- Seria raportów DISC badających styl behawioralny w następujących wersjach: Przełożony-podwładny (opisuje relacje między menadżerem a jego pracownikami zwracając uwagę na mocne i słabe strony podwładnego, sposoby najbardziej skutecznej komunikacji oraz wartość pracownika dla danej organizacji), Sprzedawca/Handlowiec (przeznaczony dla profesjonalnych sprzedawców, ujawnia indywidualny styl sprzedaży i komunikacji, wskazuje na mocne strony sprzedawcy i jego wady, na które powinien uważać), Kadra Menadżerska (przeznaczony dla kadry kierowniczej, kładzie nacisk na to, w jaki sposób menadżer radzi sobie z wyzwaniami i problemami, jaki jest jego naturalny styl przewodzenia i co powinien zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać swój potencjał w zarządzaniu firmą).
- Od października 2012 roku dostępna jest nowatorska seria raportów Talent Insights, które przedstawiają analizę stylu behawioralnego badanego oraz czynniki, które go motywują w życiu zawodowym, dzięki czemu badany może w przyszłości maksymalnie wykorzystać ich pozytywną synergię. Raporty w serii Talent Insights są dostępne w czterech wersjach: Raport skrócony, wersja Przełożony-Podwładny, Sprzedawca/Handlowiec oraz Kadra Menadżerska.
- Raport Benchmarking stanowiska pracy określa wymagania danego stanowiska pracy, niezbędne kompetencje i kulturę pracy, co pozwala bezbłędnie dobrać odpowiedniego pracownika do konkretnego stanowiska.
Pełna lista dostępnych produktów znajduje się w sekcji
Ekspertyzy.

3.Jak wygląda proces?

Po podjęciu decyzji przez firmę o skorzystaniu z narzędzi TTI Success Insights przeprowadzane jest badanie on-line. Badany otrzymuje link do strony logowania wraz z kodem dostępu, po zalogowaniu wypełnia badanie - w zależności od rodzaju analizy wypełnienie kwestionariusza nie powinno zająć więcej niż 10-45 minut. Badanie można wypełnić o dowolnej porze, z dowolnego miejsca, jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. Należy jednak zarezerwować odpowiednią ilość czasu - badanie wymaga skupienia, nic nie powinno rozpraszać osoby wypełniającej kwestionariusz.

Po zakończeniu badania generowany jest indywidualny raport, przesyłany do badanego w wersji papierowej lub drogą e-mailową. Raportowi towarzyszy personalna informacja zwrotna - przeszkolony ekspert wyjaśnia wyniki badań. Omówienie raportu zazwyczaj odbywa się podczas osobistego spotkania z konsultantem, ale istnieje również możliwość otrzymania tych informacji drogą telefoniczną. W przypadku raportów grupowych informacja zwrotna przekazywana jest zawsze podczas osobistego spotkania z konsultantem.

Omówienie raportu skupia się przede wszystkim na trzech obszarach: osobisty i zawodowy rozwój oraz relacje z innymi ludźmi. Każdy raport zawiera również plan działania.

4.Jak sprawdzić czy raport przedstawia prawdziwe informacje?

Spersonalizowany raport przedstawia informacje o danej osobie oparte na odpowiedziach, jakich udzieliła podczas wypełniania kwestionariusza. W celu ich weryfikacji zalecamy skonsultowanie się ze znajomymi lub współpracownikami - osobami, które znają badanego - i porównanie wyników badania z ich wrażeniami.

5.Jakie są zalety badań w formie raportów i analiz?

Poznanie danej osoby to zazwyczaj dłuższy proces wymagający skonfrontowania pracownika z różnorodnymi sytuacjami i wyzwaniami. Zastosowanie badań i analiz zarysowujących jego profil, wskazujący mocne i słabe strony, motywatory oraz najbardziej skuteczne sposoby komunikacji, pozwala zaoszczędzić czas i koszty zatrudnienia niewłaściwej osoby na określonym stanowisku. W przypadku rekrutacji nowego pracownika potencjalny pracodawca może uważnie przeanalizować predyspozycje kandydata, dzięki czemu będzie miał pewność, że dana osoba sprawdzi się w pracy. Podobnie kandydat na określone stanowisko dzięki uważnej analizie raportu może uniknąć rozczarowania wynikającego z wykonywania pracy niezgodnej z jego profilem i znaleźć takie zatrudnienie, które pozwoli mu rozwijać
w pełni swój potencjał.

6.Jakie korzyści wynikają z używania narzędzi TTI Success Insights?

Dzięki dokładnej analizie wymagań stanowiska pracy, indywidualnych predyspozycji pracownika, skutecznych sposobów komunikacji i motywatorów możliwa jest maksymalizacja korzyści wynikających z odpowiedniego dopasowania pracownika do rodzaju wykonywanej pracy. Pracodawca może być pewny, że odpowiednio motywując swoich pracowników i wykorzystując efektywne sposoby komunikacji z nimi, zwiększy ich wydajność. Z drugiej strony zadowolony pracownik, dobrze czujący się w swoim środowisku pracy będzie podchodził do swoich obowiązków z większym zaangażowaniem i entuzjazmem.

Zarówno pracodawca jak i pracownik unikną niepotrzebnych kosztów - zarówno w sensie materialnym, jak i czasowym czy emocjonalnym. Praca na stanowisku, które nie wykorzystuje potencjału pracownika hamuje jego rozwój, a tym samym obniża jego wydajność. Obustronne zadowolenie wynikające z odpowiedniego dopasowania osoby do stanowiska przynosi korzyści nie tylko samym zainteresowanym osobom, ale też całej firmie czy organizacji.

Analizy TTI Success Insights pozwalają zbudować strategię rozwoju przedsiębiorstwa, określić jego możliwości oraz kierunek działań w przyszłości.

7.Kto ma dostęp do wyników moich badań?

Dostęp do danego badania jest ograniczony loginem i hasłem, które są udostępnanie tylko i wyłącznie upoważnionym osobom - poza zainteresowanymi osobami w firmie dostęp do badań ma wyłącznie dostawca usługi.

Ochrona prywatności naszych klientów jest dla nas bardzo ważna. Przez uczestnictwo w programie "Better Business Bureau BBBOnLine Privacy Program and Safe Harbor" zobowiązaliśmy się do ścisłego przestrzegania surowych wymagań programu w zakresie danych klientów. Przestrzeganie wymagań programu jest weryfikowane przez BBBOnLine. Więcej informacji na temat programu dostępne jest na stronie Safe Harbor - <http://www.e3cort.gov/safeHarbor>.

8.W jaki sposób można zakupić narzędzia TTI Success Insights?

Sprzedaż narzędzi TTI Success Insights prowadzona jest przez Akredytowanych Ekspertów. Jeżeli są Państwo zainteresowani spotkaniem z Ekspertem prosimy o kontakt pod adresem
biuro.polska@successinsights-cee.eu lub przez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na stronie w zakładce Eksperci. Prosimy o podanie miasta, w którym działa Państwa firma, tak żeby możliwe było polecenie Eksperta jak najbliżej Państwa.

Jeżeli Państwa firma współpracuje z firmami konsultingowymi zalecamy zasięgnięcie informacji czy dana firma nie oferuje usług w zakresie narzędzi TTI Success Insights lub poinformowanie jej o takiej możliwości.

9.W jaki sposób można zostać Akredytowanym Ekspertem TTI Success Insights?

Zapraszamy do wzięcia udziału w Akademii TTI Success Insights. Oferta szkoleń uprawniających do samodzielnego korzystania z narzędzi TTI Success Insights skierowana jest przede wszystkim do trenerów, konsultantów, menadżerów, specjalistów z zakresu HR oraz doradców zawodowych.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w Akademii TTI Success Insights to m.in. zdobycie szerokiej wiedzy w zakresie stosowania poszczególnych narzędzi, dostęp do analiz personalnych, grupowych i raportów z zakresu benchmarkingu pracy, darmowy system HR oraz przynależność do międzynarodowej sieci ekspertów.

Szkolenia organizowane są cyklicznie m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Zakopanem oraz w miastach takich jak Budapeszt, Bukareszt, Bratysława, Praga oraz Sofia.

Oferta szkoleń jest zróżnicowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta, prowadzimy szkolenia otwarte, zamknięte, grupowe i indywidualne, stacjonarne i wyjazdowe.

Zapraszamy do kontaktu z biurem pod adresem
biuro.polska@successinsights-cee.eu w celu uzyskania szczegółowej oferty i warunków szkolenia.

10.Czy istnieje możliwość wypróbowania narzędzi TTI Success Insights?

Zapraszamy firmy szkoleniowe do bezpłatnego wypróbowania narzędzi TTI Success Insights. Wystarczy wysłać wiadomość pod adres biuro.polska@successinsights-cee.eu, a otrzymacie Państwo dokładne instrukcje oraz kod dostępu umożliwiający wygenerowanie spersonalizowanego raportu. Jednocześnie informujemy, że każda z firm ma możliwość otrzymania jednego bezpłatnego kodu do oceny stanowiska pracy lub personalnego badania on-line.

11.W jaki sposób można uzyskać informacje o produktach i działalności TTI Success Insights Polska?

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej
strony internetowej, a także do śledzenia naszego konta na Twitterze oraz strony na Facebooku. Polecamy subskrypcję naszego newslettera, dzięki czemu będą Państwo regularnie otrzymywać informacje o nowych produktach oraz promocjach.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem pod adresem mailowym
biuro.polska@successinsights-cee.eu, pod numerem telefonu 605 626 382 lub za pośrednictwem Skype (successinsights.pl). Istnieje również możliwość wypełnienia formularza na stronie, przedstawiciel TTI Success Insights Polska skontaktuje się z Państwem po otrzymaniu zapytania.

1. Do czego służą narzędzia Success Insights?
2. Jakie narzędzia oferuje Success Insights?
3. Jak wygląda proces?
4. Jak sprawdzić czy raport przedstawia prawdziwe informacje?
5. Jakie są zalety badań w fomie raportów i analiz?
6. Jakie korzyści wynikają z używania narzędzi Success Insights?
7. Kto ma dostęp do wyników moich badań?
8. W jaki sposób można zakupić narzędzia Success Insights?
9. W jaki sposób można zostać Akredytowanym Ekspertem Success Insights?
10. Czy istnieje możliwość wypróbowania narzędzi Success Insights?
11. W jaki sposób można uzyskać informacje o produktach i działalności Success Insights Polska?

Home
TTI Success Insights Polska,    Tel. 605 62 63 82,   Skype ID: successinsights.pl,   biuro.polska@successinsights-cee.eu
© TTI Success Insights CEE Llc. 2007- 2013 / Polityka Prywatności